Wyszukaj:

Pojęcia: zasilanie awaryjne, zasilacze ups i akumulatory ołowiowe.

Osoby, obawiają się, raptem zabraknie uwagi

O tym jak ważny jest stały dostęp do źródła energii, jakim jest prąd elektryczny wie każdy, kto chociaż raz miał w swoim życiu sytuację, gdy musiał przerwać ważną pracę, bo właśnie zabrakło prądu. Wiedzą to także wszelkie instytucje publiczne, których działanie oparte jest głównie na zasilaniu prądem stałym. Ci, którzy obawiają się, że nagle zabraknie w wyniku jakiejś poważniejszej awarii dostępu do sieci, a podtrzymanie zasilania będzie niemożliwe, nie muszą się już tym martwić. Na rynku urządzeń prądotwórczych oraz takich akcesoriów jak baterie i akumulatory, pojawiły się specjalne systemy zasilania awaryjnego określane w skrócie ups.

Akumulatory żelowe wyposażane zostały

Akumulatory ołowiowe bezobsługowe wytwarza się według najnowszych osiągnięć technologicznych. Są to urządzenia służące do pracy cyklicznej oraz w tak zwanych systemach buforowych. Akumulatory żelowe wyposażane są z kolei w unieruchomiony w postaci żelu elektrolit, dzięki czemu nie wymagają one już dodatkowej obsługi z naszej strony. Charakteryzuje je bardzo wysoka trwałość użytkowania. Ponadto osoby, które posługują się tego typu urządzeniami chwalą sobie bardzo dobre parametry pracy, jakie zapewniają. System zasilania awaryjnego mini ups to z kolei urządzenie, które umożliwia podtrzymanie zasilania urządzeń o mocy 220V 50 Hz. W chwili, kiedy nastąpi brak stałego zasilania wówczas mini ups włącza się samoczynnie i przystępuje do ładowania akumulatora, z którym współpracuje. W ten też sposób przełącza on całe zasilanie danego urządzenia "na siebie". W ten sposób zasilanie awaryjne dotyczy takich elementów jak pompy obiegowe oraz wszelkiego rodzaju automatyka.

Mówiąc czy też tłumacząc, na czym polega praca urządzeń typu akumulatory żelowe czy też akumulatory ołowiowe, należy podkreślić, iż są to urządzenia stosunkowo niedrogie i można dzięki temu uznać je za uniwersalne oraz ogólnodostępne. Średni koszt tego typu urządzenia jakim jest zasilanie awaryjne mini ups to koło 400-600zł natomiast cena urządzeń jakimi są akumulatory oscyluje między kwotą 600 a 800zł.